Щоб у вашому саду росла ця красуня, необхідно її рясно підливати, оскільки волога для цієї рослинки запорука хорошого росту та цвітіння, також деякі флористи рекомендують що найменше 3 рази в сезон рихлити землю навколо куща.
Родом дивовижний кущ із Східної та Південної Азії, який налічує в собі безліч видів які відрізняються між собою формою куща та умовами зростання, наприклад деякі представники гортензії , а саме ліановидні, мають здібність плестись по стовбурах інших дерев на висоту майже 25-30 метрів. Найвідомішим в наших краях являється деревоподібний листопадний вид.
Гортензія дивовижні чагарники, прикрашають парки сади. Є багато різновидів, з різними квітами, формою грон, кольоровою гаммою. Купити гортензію за привабливими цінами в магазинах не складно, магазини пропонують купити однорічні, двохрічні, трьохрічні гортензії, які різняться за ціною.
Основні особливості вирощування гортензії
Квіти гортензії здатні міняти колір в залежності від водневого показника грунту де росте рослина.
- нейтральний грунт – колір квітів рожевий, бузковий
- кислий грунт – колір блакитний, синій
Щоб гортензія змінювала колір змінюють кислотність грунту.
Рослина любить вологу, підливати рясно та часто. Гортнезія чудово росте в півтіні, прямі сонячні промені пошкоджують тендітне листя рослини. Зимою гортензію потрібно накриивати, викопувати та ховати в підвал.
Вирощування гортензії із саджанців
Купити саджанці гортензії необхідно на початку весни. Саджанці є однорічні (25 сантиметрів), двохрічні (50 сантиметрів), трьохрічні (70 сантиметрів). Перед висадкою гортензії в грунт треба врахувати місце для подальшого росту рослини, прямі сонячні промені пагобно впливають на истя рослини, краще місце для красуні – півтінь. Для підкислення лужного грунту підійде верховий торф, підкислювач «Асид плюс». Ямка для гортензії за розмірами має бути більшою ніж земляна грудка саджанця. В ямку вносять торф, добриво. Після того як посадили саджанець його рясно підливають.
Догляд.
Особливою вимогою в догляді за гортензією є полив. Поливати рослину слід часто та рясно: 25 – 45 л. не холодної відстояної води використовують для поливу одного куща, підливають 2 – 3 рази в тиждень літом.
Весною необхідно розпушувати землю біля гортензії для кращої аерації кореневої системи.
Відцвівші пагінці потрібно обрізувати.
Вирощування гортензії в домашніх умовах (в горщиках)
Домашня гортензія так як і садова гортензія любить світло і не переносить потрапляння прямих сонячних променів на листя. Місце для хорошого росту рослини має бути просторим, світлим, захищене від потрапляння прямих сонячних променів. Найкраща температура для вирощування гортензії в домашніх умовах – 20 градусів.
Після цвітіння, в період спокою рослину ставлять в приміщення де коливання температури сягає 7-10 градусів. Це роблять щоб рослина в темному прохолодному місці набиралась сил для наступного цвітіння. Не зробивши цього гортензія зацвіте наступного року.